Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Kondenzační kotle

Kondenzační kotle jsou stále dostupnějším zdrojem vytápění. Příkladem mohou být novinky firmy Thermona z řady Therm 24, která za cenu pod  30 tis. Kč bez DPH nabízí moderní a úsporné kondenzační kotle s ekvitermní regulací. Další novinkou v této cenové kategorii kotlů je moderní řídící automatika, která využívá ke komunikaci mezi kotlem a regulátorem protokol OpenTherm+, čímž výrazně optimalizuje proces spalování plynu a řízení topného výkonu.

"Budoucnost vytápění plynem je jednoznačně v kondenzačních kotlích. Přestože kondenzační kotle nabízíme již mnoho let, nová řada je cenově nejdostupnější a měla by nahradit dnes již zastaralé turbo kotle s nuceným odtahem spalin," uvedl Milan Kubíček, obchodní ředitel společnosti Thermona.

Investice do nového kotle řady Therm 24 by se měla zákazníkům rychle vrátit nejen díky zajímavé pořizovací ceně, ale zejména díky nízkým provozním nákladům. Novinky od Thermony pracují s vysokou účinností, která po započtení spalného tepla činí 109 %. Díky využití moderních komponentů se také podařilo významně snížit příkon oběhového čerpadla a kotel má tak maximální příkon 50 W, což znamená v porovnání se staršími typy zhruba poloviční spotřebu elektrické energie. Inteligentní regulace spolu s ekvitermním čidlem průběžně upravuje teplotu otopné vody, což přináší další úspory a zabraňuje přetopení objektu. Vzhledem ke kompaktním rozměrům a velmi tichému provozu lze kotel umístit kdekoliv v interiéru.

Díky plynulé regulaci výkonu od 4,8 do 20,6 kW najde nová řada využití jak v energeticky nenáročných nemovitostech jako jsou byty a novostavby, tak i ve starších rodinných domech. Výrobce nabízí všechny běžné varianty, tedy populární verzi s průtokovým ohřevem vody v sekundárním deskovém výměníku o okamžitém výkonu 24 kW THERM 24 KDCN, nebo variantu s možností připojení k nepřímo ohřívanému zásobníku, která poskytuje maximální tepelný komfort i při odběru teplé vody z více míst současně (THERM 24 KDZN). Poslední možností je pořízení kotle pouze pro vytápění, tedy bez možnosti ohřevu teplé vody (THERM 24 KDN), která je nejlevnější a stojí 27.900 Kč v ceníkové ceně bez DPH. 

Vývoj i výroba nových kotlů probíhá v Rapoticích na Vysočině. Vedení firmy předpokládá, že jich ročně vyrobí řádově tisíce a to jak pro tuzemský trh, tak i pro vývoz. Všechny nové kotle splňují evropskou emisní normu a požadavky zákona o ochraně ovzduší s platností od roku 2018 a mohou se tak prodávat na všech trzích. V Česku se na kotle Thermona vztahuje prodloužená tříletá záruka.

Kontakt:

Thermona, s. r. o.

 phone.png

ústředna | +420 544 500 511

mail_ico.png

thermona@thermona.cz